Založ si blog

Truban vsadil na drogy. Chyba? Veru, asi nie. ..

Nie som rozhodne zástancom a vôbec nie voličom Michala Trubana ani Miuka Brblavého ani celej tej ultraliberálnej partie, to teda ani náhodou. ( aj ked fakt neviem, koho mám byť voličom. Zatiaľ). Ale musím mu zložiť taký menší kompliment. On vôbec nie je taký blbý ako vyzerá ani ako ho opisujú rôzni autori najmä Ľuboš Blaha. Prave Blahu považujem za človeka, ktorého nemusíte mať radi, ale uprieť sa mu jedno nedá- je bystrý , inteligentný a zručný pisálek. No tam to končí, Ale neodbočuj, Jozef. Len toľko- myslím si že sústavnými útokmi na Trubana robí aj on hrubú chybu a „vytvára koridor“ ktorým k Trubanovi prúdia voliči. Lebo…
Michal Truban, ako „tričkový politik novej doby“ sa už 2 x prezentoval priamo na verejnosti a priamo tým najzraniteľnejším poslucháčom – mládeži svojou prítulnosťou k drogám. Zniesla sa na neho sprška kritiky a posmechu a ja sám som si plesol po čele – ježišmária, to je pako! Kým neprišiel koncom augusta prieskum volebných preferencií. A PS s Michalom Trubanom poskočila o 2%. Z 15 na 17%. Náhoda? Možno. Ale my, slušní vzorní a sporiadaní občania sme očakávali hlboký prepad, lebo ved drogy, no fuj! A ani ďalšie drogové workshopy so študentami očakávaný prepad preferencií nepriniesli. A to už mi dokvaplo, že to nie je žiadna pochybená taktika, ani politické prešľapy, ale premyslená a prepracovaná politická komercia. Udička na kritikov, ktorí sa chytili na červíka ako hladný pstruh a aj na svoju cieľovú voličskú základňu – mládež! Hoci sa mi to píše veľmi ťažko, Truban a PS prečúrali tzv. „štandardné“ politické strany( štandardná politická strana to je riadna kravina, politická agenda, čo nemá nijaký vnútorný obsah. Lebo ak je raz politická strana riadne zaregistrovaná, tak je to politická strana( ďalej PS) a fertig. Že nemá členskú základňu, že nemá konzistentný, resp. nijaký program, že je plná politických parazitov, že sa vojde do výťahu, to je úplne fuk). Nuž ale označujú sa hrdo- štandardné PS. A všetky tieto vzorné PS urobili obrovskú chybu – totálne sa vykašlali – ako je to na Slovensku už tradícia- na mládež. No bodaj by nie, keď sú všetky zahľadené narcisisticky do seba, keď sa zmietajú vo vlastných …. oných a nevedia kam z konopí.
A Mišo Truban možno premyslene a možno intuitívne prišiel a ponúkol mladým lákavú alternatívu. Namiesto obleku za 10000 euro bavlnené tričko, namiesto prázdnych nabubrelých fráz dáva natvrdo a na drzovku tému, ktorá samozrejme mladých osloví- drogy. Ale nie tak len celkom prvoplánovo, to by som mladých ľudí veľmi podcenil. Myslím, že len tí menej duševne obdarení ho berú prvoplánovo ako drogového apoštola, ktorý všetko povolí. Nie. Bohužiaľ, bohužiaľ, bohužiaľ Michal Truban predstavuje pre mladých ľudí symbol a nádej. A inscenované vyšetrovanie NAKA mu len pridáva gloriolu mučeníka, čo jeho prívržencov ešte viacej irituje a primyká k svojmu idolu. Hovorí ich rečou, nosí tričko a rifle, hovorí o veciach tabuizovaných a pokrytecky odsudzovaných ako keby nič. A hoci to je jeho hra, oni mu to baštia, lebo pôsobí pri tom autenticky a úprimne. Toš tak. Toto je výsledok činnosti „štandardných politických strán za 30 rokov. To vy, politickí diletanti, zlodeji a tunelári v drahých oblekoch a ešte drahších autách, mafiáni a zločinci, to vy ste porodili „neštandardného“ politika Michala Trubana, ktorý síce nie je o nič lepší od vás, ale dá vám na frak. Tipujem mu vo voľbách tak cca 23%. A ak múdro využije a dotiahne čo začal, tak aj 25.
Prečo? Nuž preto, lebo mladí ľudia sú zhnusení z toho, do čoho sa rúti ich život v tejto odpornej, skorumpovanej mafiánskej džamahírii kde sa už pomaly nedá slušným ľuďom žiť. Kde vás zdierajú z toho mála nevzdelaní arogantní úradníci, kde vládnu džungľové zákony( nie tie ozajstné) kde o vás rozhodujú mafiáni a zlodeji, ktorí už dávno zabudli koľko stojí kilo hnusného kyslého chleba…
Mladí ľudia nie sú hlúpi, to ani náhodou. Ešte furt majú sny a ideály a sledujú okolitý svet, kto, čo a ako, teda väčšina z nich. A tak sa vžite do ich situácie. Vychodia nejakú školu( už tam si často užijú žumpy až až), vyučia sa pod ochrannými krídlami mamy a tatu a plní odhodlania sa vrhnú do víru slovenskej reality. Radi by sa zamestnať, radi by podnikať a budovať si svoj vlastný svet. Tak sa to patrí, tak to má byť. Preberať opraty po otcoch a dedoch. Chcú si kúpiť auto, založiť účet v banke, otvoriť živnosť alebo čo.
No ale okamžite narazia, lebo slovenský úradník a politik tu predsa nie je na to, aby slúžil nejakým sopliakom, ale aby im dal príučku ako beží svet. Kopa byrokracie, papiere papiere a papiere, potvrdenia a hlavne astronomické poplatky za jedno poondené razítko, poplatky a zasa poplatky, odvody, potvrdenia, pokuty, žobrácke zárobky z ktorých štát vezme 48%. Vlastné bývanie? Rodina, deti? Zabudnite, keď žijete z ruky do huby a máte problém nasýtiť seba a nenažranú štátnu mafiu. Tento model samozrejme neplatí úplne na 100%, ale je to slovenský model, slovenská cesta mládeže. Prekážky, polená pod nohy, znechutenie, sklamanie, odpor – a často návrat pod ochranné krídla mamy a tatu. A nekonečné, prenekonečné drísty politikov, opľúvanie, urážky, trestné oznámenia, Gorily, Kočnerovia. Zatiaľ čo mladý človek nedokáže prekročiť prah života, lebo mu ho tzv. prepytujem politici postavili vyššie, než je on sám. A ked prestali počúvať drahé obleky a drahé kravaty, začali počúvať Trubana v tričku. Ide si svoje, nikoho neopľúva, s nikým sa nesúdi, hovorí zatiaľ len o drogách. Možno zajtra začne hovoriť o tom, že dá mladým ľuďom do veku 30 rokov daňové a odvodové prázdniny, že im odbúra ¾ byrokracie, ktorá okrem byrokratov nikomu chýbať nebude. Čo doteraz nijaký politik neurobil, lebo každý je zaujatý svojimi žabomyšími vojnami, donekonečna opakovanými frázami…
A verte mi, hovorím s mladými veľa. Poznám ich názory a žiaľ, ja človek konzervatívny im dávam za pravdu čoraz viacej. Raz sa istá mladá dáma vyjadrila, že seniorom nad 70 rokov by mali zrušiť volebné právo, lebo im ku….me budúcnosť. Najprv ma to nadvihlo a potom som si uvedomil, že má pravdu. Do….li sme toho za 30 rokov, čo sa len dalo. Aj mladým budúcnosť . A verte mi a kameňujte ma koľko chcete – generácii ktorá bude voliť Trubana a jeho kamarillu bude srdečne jedno nejaký pochod za život, bude jej ukradnuté, či tu budú americké rakety, bude jej jedno, či si budú z LGBTI komunity adoptovať deti alebo nie. Bude im to úplne u zadku.Lebo chleba si za to nekúpia. Len budú chcieť žiť v normálnom štáte, kde na počkanie s občiankou vybavíte podnikanie, kde ho nebude zdierať a šikanovať kdejaký politicky dosadený brusič z Calexu, atď, kde ich nebudú zdierať banky na hypotékach, kde si budú môcť založiť rodiny a normálne žiť a neskákať z balkónov pred exekútormi. Je jasné, že Truban to splniť nebude môcť. Ale môže im to sľúbiť a uspeje. Lebo dnešným politikom vo svojom narcizme a samoľúbosti úplne uniká, aká zúfalá a frustrovaná je obrovská časť slovenskej mládeže. A tak budúce voľby vyhrajú PS, Mišo Truban a mladí. A nič už nebude ako doposiaľ. Chvalabohu, či žiaľ?

Vážený čitateľ, nebudem reagovať na diskusiu. napísal som,, čo som napísal a nič na tom hodlať nemienim. dakujem za každý názor a extra dakujem tým pár priateľom, ktorých tu mám a tiež dakujem za pochopenie

Obrna lícneho nervu, alebo – dievča s krivým úsmevom

08.08.2019

Obrna lícneho nervu periférneho typu(Bellova obrna) je najčastejším postihnutím niektorého z 12 tzv. hlavových nervov a síce nervu č.7, zvaného lícny alebo tvárový nerv( nervus facialis). viac »

Dajme deťom zelenú!

22.10.2018

Zelená farba je veľmi príjemná na oči. To sa vie už dávno. Upokojuje zrak aj dušu a podľa môjho názoru má najviac odtieňov. Však zájdite na vhodné miesto v prírode tak koncom mája a viac »

Vraj právo na život. Majú ho aj seniori?

15.05.2018

Staroba je trest. Dožil si sa vyššieho veku, tak trp. Žijeme čas mladosti, krásy, úspechu, konzumu, imperatív doby je urvať si čo najviac a najlepšie z cudzieho, schovať sa za prázdne pozlátko, viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34, aktualizované: 22:19

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

jozefmarec

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 158634x
Priemerná čítanosť článkov: 5470x

Autor blogu

Kategórie